Toprak Su Dergisi Yeni Sayısı
Yayınlandı.


Kursiyerlerimiz Sertifikalarını Aldılar
2013/1 genelgesi çerçevesinde 31 Mart - 4 Nisan 2014 tarihleri arasında Enstitümüz Laboratuvarlarımızda eğitimimize katılan kursiyerlere sertifikaları Enstitü Müdürümüz Sayın Dr. Aynur ÖZBAHÇE tarafından verilmiştir.
2013/1 Genelgesi Çercevesinde Laboratuvar Eğitimlerimiz Devam Etmektedir.
7 - 18 Nisan tarihleri arasında Laboratuvar eğitimlerimiz devam etmektedir.
AARINENA Birliği Genel Sekreterinin Enstitümüzü Ziyareti
Yakın Doğu ve Kuzey Afrika Araştırma Kuruluşları (AARINENA) Birliği Genel Sekreteri Sayın Moh’d M. AJLOUNİ beraberinde Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Toprak-Su Kaynakları Daire Başkanı Sayın Dr. Bülent SÖNMEZ ile birlikte 06.03.2014 tarihinde Enstitümüzü ve Laboratuvarlarımızı ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi almışlardır.
Nitrat Projesi Kapsamında Heyetin Ziyareti
Nitrat Kirliliği İzleme Ağı Genişletme ve İyi Tarım uygulamaları Kodu Uygulamasına Yönelik Eylemlerin Geliştirilmesi Projesi kapsamında..
MÜKEMMELLEŞME YOLUNDA İLK ADIM
Enstitümüzün Ankara Kalkınma Ajansı destekli “ Kurumsal Mükemmelleşme Yolunda Ulusal Kalite (UKH) Eğitimi “ adlı projesinin tanıtım töreni yapıldı. Tören sonunda KalDer ile iyi niyet bildirgesi imzalandı. Törenimize Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Masum BURAK, Genel Müdür Yardımcılarımız Sayın Dr.Ali Osman SARI, Sayın Dr. Necati TULGAR, Toprak-Su Kaynakları Araştırma Daire Başkanı Sayın Dr. Bülent SÖNMEZ, Koordinatörlerimiz Dr. Kadriye KALINBACAK, Şule KÜÇÜKÇOŞKUN, İskender UÇAR, KalDER Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fahir ALTAN, Ankara Kalkınma Ajansı İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Sayın Ömer Faruk KAYAASLAN, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. İlhami ÜNVER ve çok sayıda davetli, enstitü personeli katılarak bu gururlu günümüzde bizleri yalnız bırakmamışlardır.
Hollanda dan Gelen Öğrencilerin Enstitümüzü Ziyareti
Hollanda'nın RAALTE Şehrinin LANDFTEDE Koleji ile Çankaya Kaymakamlığı 100.Yıl Teknik ve Meslek Lisesi Müdürlüğünün hazırlamış olduğu proje kapsamında Ülkemize gelen öğrenci grubu Enstitümüz de 17 şubat 2014 tarihinde networking alanında gözlem ve incelemelerde bulunmuşlardır.
ARCTECT VE TKİ'nin SERA DENEMEMİZİ ZİYARETLERİ
06 şubat 2014 tarihinde Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü arasındaki sözleşme gereği Enstitümüz Serasında yürütülen “ Humik Asidin Tuzlu ve Alkali Topraklarda Bitki Yetiştirme ve Bazı Toprak Özellikleri Üzerine Etkilerinin Araştırılması” konulu denemelerimizi yerinde incelenmek üzere ARCTECT ile TKİ Etüt Proje ve Tesis Daire Başkanlığından proje sorumlularının yer aldığı ekip Enstitümüzü ziyaret etmişlerdir.
Sayın Doç.Dr.Sema KALE Hizmet İçi Eğitimimizin Konuğu
Enstitümüzde uygulanan Hizmet İçi Eğitim kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Sayın Doç. Dr. Sema KALE 06 şubat 2014 tarihinde enstitümüz toplantı salonunda..
 
 
DUYURULAR
 

KURUM DIŞI LABORATUVAR EĞİTİMLERİMİZ.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

 

 

 

 

          

                                               

BAKANLIK BİRİMLERİ


TOPRAK GÜBRE VE SU KAYNAKLARI MERKEZ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ© 2010